Armand Duka, presidenti i FSHF-së, ishte sot në inaugurimin e një fushe të re (kalçetoje) në Shkodër.  Ai iu përgjigj…
Chris Smalling thotë se superstari i Barcelonës, Lionel Messi, e ka pranuar se përplasja me të, që e la argjentinasin…
Skandali që kishte mbërthyer shtangën kuqezi, ku dopingu ishte shndërruar në një fenomen shkatërrues, thuajse zbehu këtë sport elitarë. Tronditja…
Ekipet kombëtare do të rikthehet të luajnë në muajin qershor. Jo vetëm kombëtaret A, por në fushë do të jenë…
Europiani i Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë, nis në mënyrë të shkëlqyer për kombëtaren kuqezi të shtangës.…
Një fundsezoni i pafat për Andi Lilën, i cili nuk luan prej disa javësh dhe tashmë nuk e ka shmangur…
Briken Çalja është rikonfirmuar kampion Evrope në stilin e shkëputjes për peshat deri në 73 kg, në kampionatin evropian që…
Sa herë që ai vjen në Shqipëri, nis diskutimi në lidhje me Kombëtaren. Ka ardhur për t’i bërë presion trajnerit?!…
 Antoine Griezmann është “ylli” i Atletico Madridit. Francezi rinovoi verën e kaluar deri në vitin 2023, duke refuzuar ofertën e…
Kukësi ka njoftuar pak çaste më parë rikthimin e Ernest Gjokës në stolin e skuadrës verilindore. Trajneri që e shpalli…
Kukësi ka shkarkuar trajnerin Ramazan Ndreu pas humbjes ndaj Kastriotit. Stafi drejtues i klubit kuksian ia faturon trajnerit humbjen e…
Agjentët e futbollit dhe ndërmjetësit konsiderohen shpesh si e keqja më e madhe në sportin më popullor në planet, pasi…

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!