Si gjithmonë Ibra ka mënyrën e tij të të dhënurit të lajmeve. Ka mjaftuar një Tëitter dhe vetëm 11 fjalë…
Andres Iniesta ka vendosur të mbyllë aventurën e tij me Barcelonën dhe për të vazhduar karrierën në Kinë. Në 30…
 “Champions League” e këtij sezoni ndodhet në fazën gjysmëfinale me 4 skuadrat Real Madrid, Bayern Mynchen, Liverpool dhe Roma që…
Skëndërbeu vazhdon të mbaj vendin e parë në superiore me një diferencë prej 12 pikësh nga vendi i dytë i…
Ajo çfarë i friksoheshin te Bayren i Mynihut u vërtetua. Arturo Vidal, i dëmtuar në gju gjatë seancës stërvitore të…
Ardjan Takaj ka qenë ironik dhe deri diku i ashpër me Hygerta Sakon pak më parë në emisionin “Rubrika Sportive”…
Skuadra e PSG është shpallur automatikisht kampion i “Ligue 1’, pas fitores së thellë 7-1 ndaj Monaco-s, i cili ndodhet…
PAs dy miqësoreve që do të zhvillohen në Zvicër në muajin qershor, kundër Kosovës dhe Ukrainës, FSHF ka arritur akordin…
Manchester City është shpallur zyrtarisht kampion i “Premier League” për edicionin 2017-2018.     “Qytetarët” falë humbjes së Manchester United…
Edhe yjet vuajnë. Ky është përkufizimi më i drejtë për fjalët që shoku i Kristiano Ronaldos konfirmoi për “The Sun”.…
Debati sa i takon penalltisë në minutat shtesë dhe që solli eliminimin e Juventus nga Champions League vijon ende. Tifozët…
Përsëri do të kemi përplasje sportive mes Shqipërisë dhe Serbisë. Ekipet regbi të dy vendeve do të ndeshen në Nish…

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!