FIFA ka publikuar renditjen e re pas ndeshjeve të ekipeve kombëtare në muajin mars. Shqipëria ka zbritur një vend në…
Ledian Memushaj konfirmoi edhe një herë se është një lider tek Pescara, një futbollistit i cili di të shkatërroj, di…
Usain Bolt realizon ëndrrën. Sprintieri xhamajkan do të jetë një futbollist profesionist duke nisur që nga sezoni i ardhshëm. Rekordmeni…
Tirana kualifikohet mes drithërimash në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Ekipi bardheblu u mposht 2-0 në takimin e kthimit në…
Futbolli britanik vijon të prodhojë histori nga më të pabesueshmet, histori suksesi si ajo e Leicester por dhe histori dështimi…
Milan ka hedhur një tjetër hap fals në garën për UEFA Champions League. Kuqezinjtë kanë barazuar 1-1 në takimin e…
Luftëtari i peshave të rënda në UFC, Ruslan Magomedov është përjashtuar përgjithnjë nga sporti i arteve marciale për shkak se…
Portieri shqiptar Thomas Strakosha, i cili aktualisht aktivizohet tek ekipi i Lazio-s po kalon një periudhë mjaft të sukseshme në…
Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se e ka të vështirë ta motivojë skuadrën e tij, pasi iu…
Politika e Realit të Madridit për të firmosur me futbollistët më të mirë të gjetur nga skautët e tyre ka…
Ka qenë shumë i tensionuar fundi i ndeshjes mes Tiranës dhe Laçit, ku bardheblubve u ka ikur fitorja në minutën…
Laçi ka marrë një pikë tepër të vlefshme në “Selman Stërmasi” pasi barazoi në mënyrë dramatike në minutën e tetë…

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!