Luftëtari ka arritur të marrë një fitore për mbijetesë ndaj Skënderbeut i cili konfirmoi edhe një herë se nuk ka…
Detaje të reja janë zbardhur nga vdekja e futbollistit të njohur, Emiliano Sala. Mësohet se piloti i futbollistit nuk kishte…
Ka përfunduar në barazim 1-1 sfida kryesore e në Superligë mes Kukësit dhe partizanit e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi”…
Tottenham Hotspur ka aktivizuar një opsion gjatë janarit, për ta mbajtur në klub deri në fund të sezonit 2019/20 qendërmbrojtësin…
Pas shkarkimit të Kristian Panuçit, emra të shumtë trajnerash po dalin në skenë si kandidat për tu emëruar në krye…
Pas shkarkimit të Christian Panuccit, Federata Shqiptare e Futbollit është në kërkim të trajnerit të ri të Kombëtares shqiptare. Së…
Grupi australian i kanaleve televizive, Sport Optus, ka bërë të ditur se e ka xhiruar një dokumentar për Kosovën, pas…
Pas disa dështimesh radhazi, Kombëtarja shqiptare është rikthyer te fitorja dhe këtë e bëri pa Panuccin në stol, por me…
Kombëtarja shqiptare po luan me Andorrën ndeshjen e radhës kualifikuese, ku në minutën e 21 ka kaluar në avantazh me…
Shqipëria ka udhëtuar drejt Andorrës për tu ndeshur me kombëtaren e shtetit të vogël, në kuadër të kualifikueseve të Euro…
Me Bekim Balajn dhe Armando Sadikun nga minuta e parë, apo vetëm me një sulmues në majë dhe dy lojtarë…
Ende pa u shëruar “plagët” e asaj humbjeje me pasoja në “Loro Boriçi” ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për t’u…

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!