Mediat italiane janë të sigurta për trajnerin e ri të Shqipërisë. Edy Reja duket se do jetë trajneri i Kombëtares…
Pas humbjes ndaj Turqisë në ndeshjen e parë në grup, që i kushtoi vendin e punës trajnerit Panuçi, Shqipëria luan…
FSHF ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimit me trajenrin e kombëtares sonë Kristian Panuçi. Duket se humbja e mbrëmshme ndaj…
Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të…
Kombëtarja Shqiptare ka pësuar edhe golin e dytë para pak minutash në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërsa mesfushori i Milanit, Calhanoglu…
U mbyll pjesa e parë me avantazhin minimal 1-0 të Turqisë. Goli i vetëm i këtij fraksioni mban firmën e…
 Sot në orën 20:45 Shqipëria do të presë në “Loro Boriçi” Turqinë në rrugëtimin drejt Europianit të vitit 2020. Në…
Policia ka publikuar masat për të siguruar mbarëvajtjen normale të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Turqisë mbrëmjen e sotme në “Loro…
Shqipëria nis zyrtarisht rrugëtimin e sajë në kualifikueset “Euro 2020” ditën e premte në sfidën kundër Turqisë. Pas mrekullisë që…
Higuanin mund të rikthehet shumë shpejtë tek Juventus. E përditshmja britanike “Mirror” shpjegon detajet e këtij rikthimi befasues, me Chelsea…
Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot uniformat e reja të kombëtares shqiptare të futbollit për meshkuj dhe femra. Uniformat…
Dita e premte rezervon ndeshjen e parë të Shqipërisë në eliminatoret e Europianit 2020, dhe në “Loro Boriçi” vjen Turqia,…

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!