Emocionet në Champions League nuk kanë përfunduar pasi ditën e sotme në “Allianz Arena” do të luhet akti final ndërmjet…
Futbolli “mban frymën”, ndërsa të gjithë prozhektorët drejtohen në “Allianz Arena”, që pret aktin e dytë të përballjes së titanëve…
Lojtarët e Real Madridi u paralajmëruan nga trajneri Zinedine Zidane që të përqendrohen në futboll. Në një intervistë me David…
Prokuroria e Firences ka mbyllur hetimet për vdekjen një vit më parë të kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori, ngjarje që…
Zinedine Zidane rikthehet tek Real Madrid pas 9 muajsh, 8 ditësh dhe 2 shkarkimesh(Lopetegui dhe Solari) por për të bindur…
Zinedin Zidan do kthehet sërish te Reali i Madridit. Të paktën kështu raportojnë mediat spanjolle. Sipas “AS” dhe “Marca”, francezi…
Legjenda e futbollit shqiptar e ka uruar mesfushorin e Arsenalit për golin e shënuar ndaj Manchester Unitedit Krejt shqiptarët i…
Projekti miliarda euro i PSG për të “pushtuar” europën u trondit sërish, këtë herë në mënyrë me befasuese, në një…
Dita e sotme ishte e mbushur me shumë dilema rreth të ardhmes së Skënderbeut, lidhur me çështjen e nxehtë të…
Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel thotë se e mbështet ende VAR-in, edhe pasi u përdor për të dhënë një penallti…
Eliminimi nga Champions League i ka kushtuar stolin Eusebio Di Francesco që është shkarkuar zyrtarisht nga drejtuesit e Romës. Lajmi…
Gardiani kuqezi i Lazios, Thomas Strakosha ka njohur një rritje të jashtëzakonshme në karrierën e tij në vitet e fundit.…

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!