Aktorja e njohur shqiptare Anisa Markarian sjell për lexuesin shqiptar romanin e saj të parë, '15 ditë prilli'“15 ditë prilli”…
Gjendja shëndetësore e Iker Casillas ka ngritur në këmbë botën e futbollit.Portieri legjendar i kombëtares spanjolle pësoi një sulm në…
C.Ancelotti nuk e preferon si titullar, Napoli nuk ka ndërmend ti ofroj një rinovim të kontratës por e gjithë kjo…
Minuta e 15-të e ndeshjes Totenhem-Ajaks dhe holandezët kanë kaluar në epërsi. Ka qenë një këmbëngulje e gjatë e skuadrës…
Mbrëmja e sotme do të jetë me të vërtetë e zjarrtë, pasi në stadiumin "Tottenham" të Londrës do të luhet…
Milani u mposht mbrëmjen e djeshme në transfertë ndaj Torinos me rezultatin 2-0, duke zbritur në vendin e 6-të, teksa…
Duket e pamundur që Antonio Kasano mos prodhojë lajme! I ftuar në studion e emisionit “Tiki Taka”, ish-sulmuesi italian, tërboi…
Një lajm i hidhur trondit botën e futbollit. Futbollisti çek i Alanyaspor, Josef Sural ka mbetur i vdekur nga një…
Cristiano Ronaldo e ka arritur një tjetër sukses historik në karrierën e tij me klube, duke e lënë prapa rivalin…
Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar duket se e humbi toruan pas humbjes së skuadrës së tij në finale të Kupës…
Sulmuesi i Parisit dhe “Seleçao”-s shpërtheu në rrjetet sociale pas humbjes së PSG-së përballë Manchester United në turet me eliminim…
Koret raciste nga ana e tifozëve malazezë ndaj futbollistëve me ngjyrë të përfaqësueses angleze në ndeshjen kualifikuese të Euro 2020…

Lajmet e fundit

BE: Britania ka pak gjasa të largohet këtë vit

Globi

BE: Britania ka pak gjasa të largohet këtë vit

Disa zyrtarë të Brukselit kanë thënë se ka pak gjasa që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian gjatë këtij viti edhe në rast të dështimit të marrëveshjes për...

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë

Aktualitet

Autoritetet e Kosovës lirojnë autobusët e ndaluar në Morinë

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka bërë të ditur se ka lejuar qarkullimin e autobusëve, transit përmes Kosovës, të ndaluar në pikën kufitare Morinë, të shtunën (15.06.2019). Ky vendim vjen...

Makina shkrumbohet nga flakët në Vlorë-Levan

Aktualitet

Makina shkrumbohet nga flakët në Vlorë-Levan

Një automjet është djegur thuajse tërësisht mbrëmjen e së shtunës në autostradën Vlorë-Levan, në afërsi të fshatit Bishan. Nga të dhënat e para dyshohet se shkak i rënies së zjarrit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!