Një shqiptar 57 vjeç, i identifikuar si Konstandin Sotiri ka humbur jetën në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se…
Ramush Haradinaj ka deklaruar se askush nuk do mundet ta ndajë Kosovën dhe as ta destabilizojë atë. Ai e bëri…
Në një intervistë ekskluzive për emisionin “Çim Peka LIVE” në Syri TV, kryeministri i dorëhequr i Kosovës Ramush Haradinaj komentoi…
Shkruan: Alma Lama Vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë nëntë vjet më parë ishte fitorja diplomatike më e madhe në…
Kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në faqen e tij në Facebook ka kujtuar 22 korrikun e vitit…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar në Prishtinë me kryeministrin e dorëhequr të Kosovës, Ramush Haradinaj. Lajmi bëhet i…
Dy ditë pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Syri.net ju risjell edhe një herë një prej fjalimeve të…
Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e…
Nga Skënder Mulliqi Ka kohë që kjo klasë politike ka dështuar në organizimin e shtetit ligjor e funksional. Patem gjatë…
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit tha se zgjedhjet…
Nga Edita Tahiri: Politikania kosovare dhe ish-kryenociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar për deklaratës së Nënkryetarit të…
Përfundon aventura e dy të arratisurve shqiptarë nga burgu i Cassandras në Halkidhiki. Të dy të burgosurit shqiptarë u arrestuan…

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!