Neritan Sejamini (Status ne Fcb) Reforma në drejtësi është ndoshta reforma më e dështuar dhe me pasojat më negative në…
Neritan Alibali   Kuvendi i Shqipërisë, prej më shumë se dy muajsh numëron në përbërje të tij 122 deputetë, 18 më…
Nga Petrit Vasili   Ne mesnaten e 21-22 korrikut te 2016 ndodhi nje puthje memorabile mes ambasadores Vllahutin dhe ambasadorit…
Nga Sali Berisha Te dashur miq, dje ne konferencen e tij per shtyp presidenti i Serbise, Aleksander Vuçiç ne nje…
Nga Ilir Nikolla Asnjëherë s’duhet të mësohemi me të keqen e as ta bindim veten se tashmë e keqja e…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, në një reagim për dorëheqjen e Ramush Haradinaj shprehet se thelbi i politikës shqiptare është…
-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë deri më sot…
Nga QEMAL SAKAJEVA 1. Çfarë i ka ndodhur Bashkimit Europian si shtet federal, nuk i ka ngjarë  Kosovës si shtet…
Nga Presidenti Ilir Meta Të dashur qytetarë, 30 qershori iku si një datë e përbashkët vetëm kalendarike. Përpara kemi një…
Kreu i Institutit të Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa ka reaguar për vendimin e maxhoranëcs për…
Mal Berisha, ish-ambasador i Shqipërisë në Britaninë e Madhe tha në emisionin  “A show” të Adi Krastës se shqiptarët menduan…

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!