3 këngëtarët shqiptarë që shoqërojnë Jonida Maliqin

E Enjte, 18 Prill 2019 13:41

Jonida Maliqi nuk do të jetë e vetme në performancën e saj në Eurovision. Zbulohet se kush do do të jenë tre zërat shoqërues të këngëtares shqiptare, ose “back” vokalet.

Tre artistët e rinj të përzgjedhur për të mbështetur në skenë Jonida Maliqin janë: Wendi Mancaku, Artemisa Mithi dhe Tiri Gjoci.

Wendi është vajza e kantautorit të njohur Edmond Mancaku, fitoi më shumë famë vitin e kaluar me pjesëmarrjen te “Kënga Magjike”. Kënga e saj “Ëndrra ime” u prit mjaft mirë nga juria, pasi u vlerësua me çmimin “Best New Artist”, por edhe nga publiku.

Artemisa Mithi është një emër i njohur i skenës shqiptare. Në vitin 2014 ajo ishte finaliste në programin “Gjeniu i Vogël 6”, ndërsa dy vite më pas mori pjesë në “The Voice of Albania 6”. Në dhjetor të 2018-s, Artemisa Mithi mori pjesë në Festivalin e 57-të në RTSH me këngën “Dua ta besoj”, një bashkëpunim me Febi Shkurtin.

Tahir Gjoci, i njohur me emrin e skenës Tiri, i mori zemrën publikut kur doli fitues i “The Voice Of Albania 5” në 2016-n.

Në po të njëjtin vit ai mori pjesë në festivalin “Kënga Magjike” me këngën “Pa ty nuk mund”, si dhe në Festivalin e 55-të të RTSH-së me këngën “Më zgjo”. Pjesëmarrja e tij e fundit në një festival ishte në 2017-n me këngën “Orë e ndalur”, te ai i RTSH-së.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!